Radni Sejmiku Województwa odwiedzili Powiat Świecki

W miniony wtorek i środę (20-21 czerwca) w Powiecie Świeckim odbyło się posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Podczas swojej wizyty w naszym regionie radni skupili się na rozwoju turystyki w województwie.
Posiedzenie rozpoczęło się na Zamku w Świeciu, a udział w nim wzięli także Starosta Powiatu Świeckiego, Sekretarz Powiatu, Wiceburmistrz Świecia oraz przedstawiciele Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i organizacji turystycznych działających na terenie naszego województwa w tym Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, której Powiat Świecki jest członkiem.
Radni, po obradach, udali się w podróż po najatrakcyjniejszych miejscach naszego Powiatu. Odwiedzili m.in. Chrystkowo, Młyn w Grucznie, Winnice Przy Talerzyku, wystawę przyrodniczą w Polednie, obiekty sportowe w Świeciu oraz gospodarstwo Toskania Kociewska.