W Powiecie Świeckim działają “Rodzynki”!

5929

Dnia 12 czerwca 2017 r. Marszałek Piotr Całbecki wręczył  w Ciechocinku nagrody laureatom X edycji konkursu “Rodzynki z pozarządówki” na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. W tym roku zarząd województwa postanowił nagrodzić ich 12.
Zgodnie z regulaminem do rywalizacji o nagrody i tytuł “Rodzynki z pozarządówki” przystąpić może każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i nieprzekraczająca 300 tysięcy złotych w rocznych przychodach.
Na nagrody przeznaczono łącznie 30 tysięcy złotych.

Jesteśmy dumni mogąc pochwalić się, że spośród 12 nagrodzonych organizacji aż 3 działają aktywnie na terenie Powiatu Świeckiego:

  • Towarzystwo Ochrony Krajobrazu Kulturowego “Sukcesja” za projekt utworzenia Parku Pamięci w Zbrachlinie pod hasłem: Żyli kiedyś wśród nas – żyjemy dzisiaj obok nich” Projekt partnerski w ramach programu “Wolontariat dla dziedzictwa”,
  • Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej za projekt IX Noc astronomiczna na Zamku w Świeciu,
  • Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary za akcję “Uderz w raka, daj piątaka”.

We wczorajszej uroczystości udział wzięła Sekretarz Powiatu Świeckiego, która w imieniu Starosty Świeckiego skierowała słowa uznania do przedstawicieli nagrodzonych inicjatyw. Podkreśliła, że Powiat Świecki zawsze chętnie włącza się w organizację projektów tworzonych przez instytucje trzeciego sektora. Jednocześnie zapewniła, że ich przedstawiciele zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony samorządu.

Wszystkim laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!