Noc muzeów w Nowem

W sobotni wieczór 27 maja 2017 r. zapraszamy do Nowego na Noc Muzeów. Od godziny 17:00 do 20:00 na sześciu stanowiskach, punktach w grze, będzie można zobaczyć i dowiedzieć się ciekawych rzeczy z historii Nowego. W holu Urzędu Gminy rozgości się Muzeum jednej nocy, czyli stanowiska kolekcjonerów, w remizie OSP będzie można zobaczyć jak zmieniały się  wozy strażackie, obok współczesnych samochodów strażackich zobaczymy konny wóz strażacki sprzed 100 lat. W siedzibie nowskiego rycerstwa terminował będzie mincerz, który wybijać będzie monety, w zamku mnich skryba przepisywał będzie księgi a na Rynku otworzona zostanie wystawa plenerowa “Z dziejów kościoła poklasztornego w Nowem”.  Prawdziwą ciekawostką będzie jednodniowa wystawa siedmiu  szat liturgicznych będących w posiadaniu nowskiej parafii, najstarsza z nich pochodzi z 1751 roku, wystawę będzie można zobaczyć w kościele “poklasztornym”. W każdy z punktów będzie można pobrać kupon, na którym znajdować się będą pytania i miejsce na odciski okolicznościowych pieczątek. Wypełnione kupony należy wrzucić do urny na Rynku, a losowanie nagród nastąpi o 20:20 na placu zamkowym. Nagrody stanowią promocyjne pakunki z gadżetami z Nowego: skrzyneczką, magnesami na lodówkę, podkładką, długopisami i innymi gadżetami z logo naszej Gminy. O 20:30 w trzech grupach rozpoczniemy zwiedzanie zabytków, w tym roku to Fara, Kościół Poklasztorny (krypta), Rynek, mury i kapliczka św. Jerzego.  Zapraszamy do udziału w grze oraz do zwiedzania Nowego.