Sezon Turystyczny rozpoczęty!

6949

W weekend 29-30 kwietnia zainaugurowaliśmy sezon turystyczny w Powiecie Świeckim. Atrakcji nie brakowało.

W sobotę na dziedzińcu świeckiego zamku stawiło się 90 rowerzystów, aby wziąć udział w Wiosennym Rajdzie Rowerowym brzegiem Wisły. W ten sposób chcieliśmy również zaakcentować, że rok 2017 jest Rokiem Królowej Polskich Rzek. Trasa rajdu liczyła około 45 km i wiodła przez malownicze terenu naszego regionu. Pierwszy przystanek zaplanowano w Chrystkowie. Tam, w chacie podcieniowej czekała na nas domowa drożdżówka i napoje. Odbył się również quiz wiedzy o Wiśle. Następnie uczestnicy rajdu udali się do Poledna, mijając Gruczno, Parlin i Gawroniec. W międzyczasie dołączył do nas burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda.
Na mecie rajdu czekało na nas ognisko i pamiątkowe medale.

W niedzielę stoisko promocyjne Powiatu Świeckiego stanęło w Tleniu, gdzie zainaugurowano Zielony Targ ze zdrową żywnością i rękodziełem. Czas umilały występy taneczne oraz wata cukrowa, którą najmłodsi mogli otrzymać po pokolorowaniu obrazka przy naszym namiocie. Przygotowaliśmy również konkurs wiedzy o Powiecie, który okazał się dla wielu dość trudny…

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w Inauguracji Sezonu Turystycznego i za odwiedzenie naszego stoiska. Widzimy się już 13 maja na Biegu Rycerskim!