Dzieje się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świeciu

7084

“Życie teatrem czy teatr życiem”

14 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świeciu odbyło się spotkanie z Patrykiem Rybusem współtwórcą grupy teatralnej Nieteatr. Gość opowiedział  o tym jak rodziła się jego pasja i podkreślał ważną rolę nauczycieli w kształtowaniu młodego człowieka i odkrywaniu jego talentów. “Świecie jest otwarte na działania kulturalne” powiedział Patryk Rybus chcąc zachęcić słuchaczy do rozwijania swoich zainteresowań.  Zgromadzona młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy prowadziła z aktorem ożywioną dyskusję. Spotkanie miało też charakter warsztatowy, podczas którego uczniowie poznali pracę aktora od strony praktycznej. Przeprowadzono rozgrzewkę z elementami gimnastyki oraz ćwiczenia oddechowe.

15 marca gośćmi Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świeciu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu.  Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje książek oraz jak wygląda proces powstawania książki. Drugoklasiści z uwagą wysłuchali  “Pippi Laangstrump” Astrid Lindgren. Najwięcej radości dzieciom sprawiła wycieczka do magazynu z książkami.

16 marca Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świeciu wzięła udział w IX Świeckich Targach Edukacji i Pracy. W ofercie biblioteki znajduje się bogaty księgozbiór przeznaczony dla maturzystów, studentów i nauczycieli. Stoisko wypełnione książkami i czasopismami odwiedziło wielu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli.