Starosta nagrodził działaczy sportowych

W dniu 13 lutego 2017 roku w Cafe Kultura w Świeciu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu Sportowiec Roku 2017.

Głosowanie, zmierzające do wyłonienia najpopularniejszego sportowca w Powiecie Świeckim rozpoczęło się w dniu 20 stycznia 2017 roku i trwało do 10 lutego.

Uroczystość była okazją do promowania aktywnego stylu życia dzięki spotkaniu ze znanym lekkoatletą – Piotrem Myślakiem.

W plebiscycie oddano 1238 głosów, z czego 1100 okazało się ważnych.

Najwięcej głosów otrzymały 3 panie: Amelia Błach, Aniela Dzedzej oraz Oliwia Poćwiardowska.

Jak co roku Starosta Świecki postanowił wyróżnić działaczy sportowych, którzy zarażają swoją pasją innych. Nagrody otrzymali: Pan Kazimierz Kuta – za popularyzację lekkoatletyki, Pan Henryk Rybak – za wkład włożony w rozwój tenisa stołowego oraz Pan Michał Gronowski – za trud włożony w organizację Biegu Rycerskiego oraz za  aktywne wspieranie WOŚP (dzięki akcji biegu 24-godzinnego).

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!