Park linowy Rulewo

8774

Park linowy w Rulewie
Rulewo 13
86-160 Warlubie

tel. 609 771 123
parklinowy@hanzapalac.pl

Na miłośników mocnych wrażeń w dwustuletnim, przypałacowym parku krajobrazowym w Rulewie od wiosny do późnej jesieni czeka park linowy. Jego trasy o różnym stopniu trudności wytyczone zostały pomiędzy najwyższymi drzewami, ponad parkowymi wzniesieniami i stawami, co czyni go jednym z najatrakcyjniejszych w Europie.

Park linowy przy Hanza Pałacu stworzono z myślą o tym, by korzystanie z niego było emocjonującą rozrywką dla osób w każdym wieku. Dorosłym potężny zastrzyk adrenaliny gwarantuje pokonywanie tras z przeszkodami, szalone zjazdy kolejką tyrolską. Dla dzieci z kolei wielką przygodą będzie zabawa w miniparku linowym.

BEZPIECZEŃSTWO

Ponieważ bezpieczeństwo jest dla właścicieli najwyższym priorytetem, park linowy przy Hanza Pałacu został zaprojektowany według zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT (Ropes Course Construction Standards, 2004). Firma Project Outdoor, która zajmowała się aranżacją i budową parku, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych ERCA (European Ropes Course Association). Park linowy podlega corocznym rewizjom bezpieczeństwa, a nad bezpieczeństwem uczestników zabawy przez cały czas czuwają doświadczeni instruktorzy. Goście przed wejściem do parku linowego zostają wyposażeni w atestowany, dedykowany do użycia w tego typu obiektach sprzęt asekuracyjny: uprzęże, lonże hydrauliczne oraz kaski. Park linowy korzysta ze sprzętu niemieckiej firmy, jednego z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych, powszechnie używanego w parkach linowych Europy Zachodniej.

ZASADY

Przed rozpoczęciem zabawy instruktor przedstawia zasady posługiwania się sprzętem asekuracyjnym i pokazuje, w jaki sposób pokonywać kolejne przeszkody. Uczestnicy powtarzają prezentowane czynności, a instruktor eliminuje ewentualne błędy. System asekuracji jest łatwy do opanowania, a jego prostota polega na wykonywaniu każdorazowo przy pokonywaniu kolejnej stacji tych samych czynności. Dopiero po zakończeniu szkolenia i upewnieniu się, że każdy z uczestników ma prawidłowo założony sprzęt asekuracyjny i rozumie reguły zabawy, instruktor zezwala na wejście na wysokie przeszkody parku linowego.

Tekst pochodzi ze strony: https://hanzapalac.pl/14/park_linowy_/_atrakcje