Gospodarstwo Pszczelarskie Sławomira Wnuka

21284

86-141 Lniano,
ul. Kościelna 27,
tel. 52 332 31 60

Gospodarstwo pszczelarskie pana Sławomira Wnuka zajmuje się produkcją miodów, wyrobów z wosku pszczelego. Możliwy jest zakup produktów z pasieki. Produkty są dostępne m.in. na Festiwalu Smaku organizowanym w Grucznie. Pasieka Wioletty i Sławomira Wnuków znajduje się w powiecie świeckim w miejscowości Lniano. Posiada certyfikat „Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza i Kujaw”.

Licząca obecnie 250 pni pasieka ma wieloletnie tradycje. Zamiłowanie do pszczół przeszło z ojca Jerzego na syna i jego najbliższych, którzy z pasją produkują najlepsze miody odmianowe: rzepakowy, akacjowy, faceliowy, lipowy,  gryczany, ogórecznikowy, nawłociowy, spadziowy, wrzosowy, nostrzykowy i z ostropestu. Tak szeroką gamę uzyskują poprzez prowadzenie gospodarki wędrownej.

Pan Sławomir przewozi ule na tereny Kaszub, Kociewia i Kujaw. Oprócz miodów w pasiece pozyskuje się pyłek kwiatowy oraz hoduje matki pszczele i tworzy nowe pszczele rodziny, czyli odkłady, a także wytwarza się świeczki z pszczelego wosku. Produkowane w pasiece miody wielokrotnie zdobywały nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach, również na Festiwalu Smaków w Grucznie, Sławomir Wnuk otrzymał tytuł Pszczelarza Roku 2015!