Hanza Pałac Wellness i Spa

20290

Rulewo 13;
86-160 Warlubie
rezerwacja: tel. 52 320 90 94
tel. 693 487 752, www.hanzapalac.pl
e-mail: gastronomia@hanzapalac.pl

Oferta obiektu:

“W Rulewie znajduje się pałac klasycystyczny z 1865 r. wzniesiony przez Rudolfa Gustava Theodora Maerckera na fundamentach dworu Pawłowskich. Pałac jest budowlą dwukondygnacyjną, murowaną z cegły i otynkowaną. Pośrodku elewacji frontowej występuje ryzalit,  zwieńczony trójkątnym szczytem, gdzie w tympanonie znajduje się kartusz herbowy rodziny Maerckerów. Ryzalit poprzedzony jest portykiem kolumnowym, który podtrzymuje taras pierwszego piętra.

W latach 1924-26 dokonano gruntownego remontu oraz dobudowano do wschodniego skrzydła piętrową przybudówkę. Ostatnim dziedzicem (do stycznia 1945 r.) Rulewa był Rudolf Julius Emil von Maercker. W  1994 r. Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa sprzedała przejęty od PGR-ów pałac prywatnej osobie. Pałac otoczony jest parkiem krajobrazowym z nutą romantyzmu  założonym przez rodzinę Pawłowskich.

W parku występują trzy stawki połączone kanałami z mostkiem, grota kamiennai wzgórze widokowe oraz liczne okazy starodrzewu. Najciekawsze to platan argentyński, buk czerwony oraz choina kanadyjska ale rosną tu również dęby, lipy, jesiony, wiązy, klony i kasztanowce. Obiekt w doskonałym stanie – po gruntownej renowacji.

W Twoim życiu nieraz nadejdzie moment, w którym poczujesz zmęczenie i zapragniesz prawdziwego relaksu w otoczeniu rozmaitej fauny i flory. Kiedy będziesz poszukiwać idealnego hotelu SPA z basenem gdzieś w Borach Tucholskich, szczególną uwagę warto zwrócić na Hotel Hanza Pałac. Zlokalizowany w Rulewie nieopodal miejscowości Tleń w XIX -wiecznym pałacu, zaadoptowanym na czterogwiazdkowy hotel z nowoczesnym wystrojem wnętrz, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Gości.

Hotel Hanza Pałac będzie idealnym wyborem dla Ciebie jeśli pragniesz ciszy i spokoju w sercu Borów Tucholskich, blisko natury lub też jeśli planujesz romantyczny weekend we dwoje, jeśli uwielbiasz pobyty rodzinne z mnóstwem atrakcji dla całej rodzinny albo chciałbyś spędzić relaksujący weekend w SPA w kujawsko-pomorskim.

Hotel Hanza Pałac to przede wszystkim 50 pokoi (Family i Connected Rooms) i 2 pokoje typu apartament, które zaaranżowano w taki sposób, aby przebywanie w ich wnętrzu było maksymalnie komfortowe, niezależnie czy zostajesz z nami na jedną noc, czy pobyt będzie znacznie dłuższy. To także prawdopodobnie najciekawiej ulokowany hotel ze SPA w rejonie Borów Tucholskich, który swoją szeroką ofertą stara się zapewnić, że żaden Gość nie wyjedzie stąd niezadowolony.

Podczas dnia oddaj się przyjemnościom takim jak spacery po ponad 200-letnim parku czy jeżeli preferujesz nieco większą dawkę adrenaliny i mocnych wrażeń, skorzystaj wraz z rodziną z parku linowego lub spływów kajakowych rzeką Wda. Natomiast wieczorem zapraszamy Cię do naszego kompleksu SPA & Wellness, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasz hotel SPA z basenem w kujawsko-pomorskim to przede wszystkim miejsce gościnne i otwarte na potrzeby naszych Gości, oferty pobytowe zostały stworzone tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Całości dopełniają przepięknie i wygodnie urządzone wnętrza  oraz przestronna strefa Wellness & SPA z basenem z jacuzzi oraz  2 saunami suchymi i łaźnią  parową. Jeżeli kiedykolwiek będziesz poszukiwać miejsca na relaks i spędzenie miło swojego wolnego czasu, mamy nadzieję, że Hotel i SPA Hanza Pałac w okolicach Tlenia okaże się opcją skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Hanza Pałac wspiera nowoczesne technologie przysługujące się dbaniu o środowisko naturalne, dlatego zachęcamy do przyjazdu samochodami elektrycznymi – ładowanie takich aut na koszt hotelu.”