Jezioro Stelchno

22559

Dane kontaktowe

Jezioro najbardziej znane jest z plaży „Borce”. Znajduje się tu duże kąpielisko połączone z plażą trawiasto-piaszczystą. W sezonie letnim czynny punkt gastronomiczno-usługowy. Do dyspozycji turystów jest pole namiotowe, kemping, toalety i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Jezioro Stelchno ma jeszcze jedno kąpielisko, zwane „Laskowickim”. Tamtejsza plażą poza pomostem nie posiada zaplecza, infrastruktury, za to jest bardziej spokojna i cicha. Jezioro leży w strefie ciszy, a to oznacza, że obowiązuje zakaz używania łodzi motorowych i uprawiania sportów motorowych. Tu nie ma hałasu …

Jezioro Stelchno – urokliwe i piękne położone w samym sercu Borów Tucholskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. To co je wyróżnia to 1 klasa czystości wód, ma powierzchnie 154,5 ha i jest jednym z większych zbiorników wodnych na Pojezierzu Zachodnio-Pomorskim. Jezioro charakteryzuje się też tym, że na jego powierzchni znajdują się dwie wysepki o łącznej powierzchni 1,4 ha, do których bez większych problemów można dopłynąć i wejść na ich teren, na jednej z nich znajdują się pozostałości po kamiennych kręgach.