Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

7552
Dziś obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Coraz więcej kobiet choruje na Raka Piersi. Szacuje się, że dotyka on co 14 Polkę. Znacznie obniżył się wiek osób walczących z nowotworami piersi. Kiedyś dotyczyły one głównie kobiet pomiędzy 50, a 65 rokiem życia, obecnie dotyka znacznie młodsze osoby. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i samobadanie.
Ministerstwo Zdrowia

zaprasza na cykl audycji edukacyjnych o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej „Planuję długie życie”

Najbliższe audycje odpowiedzą m.in. na pytania:
– Co to jest rak piersi i jak on powstaje?
– Jakie są objawy raka piersi?
– Co powinno nas zaniepokoić?
– Jaka jest przyczyna raka piersi?
Zapraszamy już dzisiaj, 15 października, o godz. 13.10 i 13.17.
Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).
Więcej informacji – zapraszamy na:

Facebook:

https://www.facebook.com/MZGOVPL/
Zapraszamy do odsłuchania podcastów audycji realizowanych w ramach cykl audycji edukacyjnych o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”: https://www.radiozamosc.pl/…/planuje-dlugie-zycie-cykl…