Sportowiec powiatu 2016

12749

Wydarzenie (plebiscyt) nie jest numerowane, ale organizowane jest niemal od początku istnienia tygodnika. Redakcja zorganizowała kilkanaście edycji – dwie ostatnie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Świeciu.
Plebiscyt, to organizowane co roku przez redakcję podsumowanie minionego roku w sporcie na terenie powiatu. Redakcja nominuje 20-25 sportowców, którzy w mijającym roku osiągnęli największe sukcesy na arenie sportowej (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe). Sportowcy prezentowani są na łamach tygodnika w kilku kolejnych wydaniach, a czytelnicy mogą zapoznać się z ich osiagnięciami oraz zagłosować na swojego faworyta (spod jednego numeru telefonu liczy się jeden głos). Osiągnięcia nominowanych zawodnikó i ich sportowe sylwetki, prezentowane są również na stronie internetowej tygodnika oraz na Facebooku. Po zakończeniu głosowania następuje uroczyste ogłoszenie wyników na spotkaniu podsumowującym. Redakcja (w obecności rodziców, trenerów, działaczy sportowych i sponsorów) nagradza 10 najpopularniejszych sportowców powiatu.
W mijającym roku wspierał nas Park Wodny w Świeciu, a spotkanie było również okazją do wyróżnienia przez Starostę, zasłużonych działaczy sportowych z powiatu.
Podczas tegorocznego uroczystego zakończenia, planujemy spotkanie połączone z dyskusją o sporcie, możliwościach, pokonywaniu słabości, wynikach i osobistych doświadczeniach z aren sportowych. Gościem spotkania będzie zwycięzca plebiscytu sprzed kilku lat: Piotr Myślak. Sport, który wiąże się z hartem ducha, samodyscypliną i ciążką pracą, jest jednym z lepszych sposobów promocji, również powiatu świeckiego. Typując zawodników z powiatu, którzy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy wskazujemy jednocześnie na to, jak chętnie sport jest na naszym terenie uprawiamy, które dyscypliny cieszą się największą popularnością, którzy zawodnicy osiągnęli sukcesy na arenie krajowej i światowej. Publikując ich sylwetki na stronie internetowej i w mediach społecznościowych sprawiamy, że w globalnej sieci zawsze będzie można znaleźć informację na temat sportu i osiągnięć sportowców z powiatu świeckiego.