Krajoznawcze Rajdy Rowerowe: Rajd Wiosenny Szlakiem Wiślanym i Rajd Końca Lata

9887

Wiosenny Rajd Rowerowy Szlakiem Wiślanym i Rajd Końca Lata to imprezy rowerowe, które mają popularyzować zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz promować ciekawe zakątki Powiatu Świeckiego.
Są one kontynuacją zeszłorocznych imprez rowerowych organizowanych przez Tomasza Pasiek oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej – Rajdu Europejskiego oraz pierwszej edycji Wiosennego Rajdu Rowerowego, który zgromadził blisko stu uczestników. Chcemy, aby imprezy się rowijały i skupiały osoby w różnym wieku, dla których turystyka rowerowa, to nie tylko świetna okazja do zobaczenia różnych miejsc, ale też chętnych do integrowania środowiska rowerowego w Świeciu i okolicach.
Ponadto, Rajd Wiosenny Szlakiem Wiślanym wpisuje się w przyszłoroczne obchody Roku Rzeki Wisły.
Zamierzamy zorganizować oba rajdy przy wydatnym wsparciu zagranicznych wolontariuszy, których TMZŚ gości w Świeciu w ramach Programu Erasmus Plus. Na trasie planowanych jest kilka postojów wraz z tym głównym – piknikiem w wybranej lokalizacji, organizacją konkursów z upominkami oraz ogniskiem. Gwarantujemy uczestnikom napoje, owoce, słodki poczęstunek, pamiątkowe medale oraz świetną zabawę.