Nadwiślańska Chata

17426

Luszkowo 26, Pruszcz
www.nadwislanskachata.com
Zdzisław Brzykcy 881 223 233

Oferta obiektu:

“Zgromadzono tu setki niezwykłych eksponatów. Są to przedmioty, które kiedyś doskonale służyły rolnikom w ich codziennym życiu i pracy, ozdobne elementy architektury wiejskiej a także przeróżne zabytki techniki, świadczące o kunszcie dawnych konstruktorów, rzemieślników i artystów ludowych. Zainteresowani goście staropolską kuchnią, mogą spróbować potraw przyrządzonych według dawnych receptur, a także brać czynny udział w ich powstawaniu. Jest też baza noclegowa i miejsce na organizację spotkań integracyjnych.

Serdecznie zapraszamy na noclegi w tym zacisznym i niezwykle malowniczym miejscu. Kto raz się tu pojawi, na pewno zechce tu wracać częściej. Nasi goście mogą skorzystać z noclegów w zabytkowej chacie lub pola namiotowego obok chaty (zapraszamy z własnym namiotem lub przyczepą kempingową).

Chata powstała w 1801 roku, a jej wzniesienie należy wiązać z osadnictwem olenderskim na terenach nadrzecznych wzdłuż Wisły. Budynek został w całości od podstaw pieczołowicie odrestaurowany, dzięki czemu nabrał nowego życia. Wewnątrz przystosowano chatę do współczesnych wymogów mieszkaniowych, zachowując jednocześnie oryginalny wygląd zewnętrzny, dzięki czemu została ona wpisana do rejestru zabytków.

Naszym celem jest odwzorowanie klimatu polskiej XIX-wiecznej wsi dzięki odpowiednio urządzonemu wnętrzu i starannej aranżacji najbliższego otoczenia. W najbliższym sąsiedztwie chaty stoi równie gruntownie i starannie odbudowany spichlerz, który w Ostrowiu odkupiony został od wnuka hrabiego Jana Ostrowskiego, dawnego właściciela tej miejscowości.

Goście zainteresowani staropolską kuchnią mogą spróbować potraw przyrządzonych według dawnych receptur, a także brać czynny udział w ich powstawaniu. Zajmujemy się również wytwarzaniem tradycyjnym domowych przetworów według przepisów naszych.

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy gości z własnym namiotem lub camperem na camping, pole namiotowe na terenie przylegającym do chaty. Zapewniamy pełny dostęp do sanitariatów, elektryki (również dla camperów).”