Dobre zmiany na oddziale położniczym w Nowym Szpitalu w Świeciu

4918
Zakończył się pierwszy etap modernizacji oddziału położniczego w Nowym Szpitalu w Świeciu. Rodzące w Świeciu Panie już korzystają z wyremontowanej części oddziału.
Największa zmiana to powstanie na oddziale kameralnych pokoi dla pacjentek. Na oddziale położniczym jest obecnie 9 sal. 6 z nich to sale pojedyncze, trzy – dwuosobowe. Wszystkie mają dostęp do łazienki, toalety i są wyposażone w nowoczesne, elektryczne łóżka dla pacjentek. Jedna z sal jest tzw. salą rodzinną, udostępnianą bezpłatnie pacjentkom, które chcą zostać w szpitalu z osobą towarzyszącą.

– Bardzo nam zależało, aby pacjentki miały bardziej komfortowe warunki pobytu. W dalszej części remontu skupimy się na trakcie porodowym. Przewidujemy, że remont rozpocznie się pod koniec tego roku – zapowiada Przemysław Leśniewski, prezes szpitala w Świeciu.

Obecnie trwają prace przygotowawcze. Na czas remontu, zostanie utworzona w pełni funkcjonalna sala porodowa, aby oddział mógł normalnie przyjmować pacjentki.
Nowy blok porodowy obejmować będzie pomieszczenia o łącznej powierzchni około 280 mkw. Modernizacja traktu porodowego przewiduje utworzenie dwóch sal porodowych z zapleczem sanitarnym oraz salą do resuscytacji. Jedna z sal będzie przeznaczona do porodów rodzinnych. W projekcie przewidziano również specjalną strefę dla osoby towarzyszącej.
W tej części oddziału powstanie sala cięć cesarskich z zapleczem oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem po porodzie z powikłaniami.
Remont świeckiej porodówki to obok termomodernizacji największa obecnie prowadzona przez szpital inwestycja. Szpital pozyskał na ten cel środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego. Koszt wykonanego remontu to ponad 370 tys. zł. Planowana wartość drugiego etapu modernizacji świeckiej porodówki to około 1 mln. Ostateczna kwota zostanie ustalona w przetargu.