Agroturystyka Cztery Pory Lasu

10193

Taszewko 15A,

86-131 Jeżewo

tel. 517044727
534467000
517044727

Oferta obiektu:

“Nazywamy się Izabela i Marek. Jesteśmy gospodarzami agroturystyki „Cztery Pory Lasu” w Borach Tucholskich na Kociewiu, w niewielkiej wsi Taszewko (woj. kujawsko-pomorskie). Od 30 lat jesteśmy małżeństwem, które zwyczajnie lubi gościć u siebie ludzi, dać im dobrze spać i smacznie jeść.

Nasze gospodarstwo to ponad 4 hektary zielonej przestrzeni, którą otaczają niesamowicie urokliwe lasy z wieloma malowniczymi ścieżkami. W naszych borach można złapać oddech : dosłownie i w przenośni. Gospodarstwo graniczy z linią brzegową jeziora Bielskiego, dlatego wieczorami można wysłuchać koncertów żab, ptaków mieszkających w trzcinach a wszystko to dostrajają świerszcze.

Do plaży z pomostem mamy zaledwie 100 m, a jezioro jest bardzo czyste biologicznie i bogate w ryby. Na łąkach można znaleźć wiele ciekawych gatunków roślin oraz ziół, które sami zbieramy i wykorzystujemy w kuchni.

A propos kuchni – chętnie gotujemy dla naszych gości. Specjalizujemy się w tradycyjnych potrawach kuchni polskiej oraz regionalnej- kociewskiej. Równie dobrze radzimy sobie z wegańskimi i wegetariańskimi daniami. Dbamy również o kuchnię dla osób będących na poszczególnych dietach. Pieczemy chleb i swojskie ciasta. Kiedy złowimy ryby, to częstujemy nimi gości. Nieodpłatnie można najeść się owocami z sadu czy świeżymi warzywami z ogródka ( a to marchewka, a to słodki groszek czy bób, no i pomidory ze szklarenki – wszystko sezonowo).

Możecie Państwo wybrać się do nas na przełomie czerwca i lipca na jagody albo we wrześniu, na grzyby. Tego u nas nigdy nie brakuje. Borówka i borowiki w borach, to mus obfitości i radości!

Miejsce uruchomiliśmy w 2019 r., w nowopowstałym domu o charakterze dworkowym. Udostępniamy naszym gościom pięć pokoi z łazienkami, co daje wysoki komfort pobytu. Wszystkie wnętrza są ciepłe i przytulne, a ich wykonanie ma standard hotelowy. Stworzyliśmy miejsce agroturystyczne i typowo wiejskie ale też wysoko komfortowe dla ludzi, którzy cenią sobie spokój i widoki oraz czystość, schludność i staranność o każdy szczegół pobytu. Stąd białe pościele i ręczniki. Dla zapominalskich zawsze mamy artykuły najbardziej zapominane np. szczoteczki do zębów.

Posiadamy odrębną salę, gdzie można ćwiczyć, prowadzić zajęcia warsztatowe lub małe konferencje. Urządziliśmy także aneks kawowy z chłodziarką. Kawa, herbaty, nasze ziółka, mleko są tu dla użytku gości – do woli. W lodówce zawsze znajdzie się “coś na ząb” dla tych, którzy wstają wcześniej niż inni i trudno im przetrwać do śniadania.

Dysponujemy sprzętem wodnym oraz rowerami. Jest też sprzęt do badmintona i innych gier, a także mała biblioteka z książkami o różnej tematyce. Podczas wypoczynku można rozpalić ognisko lub zrobić grilla za niewielką odpłatnością. Dużą atrakcję stanowią nasze konie: Ruzia, Kasia i Abrams, kochający wszystkich ludzi pies rasy golden -Wadim oraz kot- Tomcio. Można wykupić jady konno dla dzieci.

Naszą ofertę kierujemy do osób, które autentycznie chcą odpocząć leniuchując oraz dobrze zjeść. Jesteśmy otwarci dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort przebywania w ciszy i spokoju lasów; którym wystarczy piękny widok na jezioro, gwieździste niebo oraz obserwacja dzikich zwierząt. Nasze gospodarstwo, położone na odludziu jest też doskonałym miejscem na organizację małych przyjęć okolicznościowych, spotkań integracyjnych oraz do prowadzenia zajęć o różnej tematyce. Gwarantujemy pełną dyskrecję.

„Cztery Pory Lasu” może także stanowić miejsce, z którego wyruszą Państwo na zwiedzanie okolic oraz poszukiwanie rozrywek. Niedaleko mamy park linowy, spływy kajakowe, sporo ścieżek rowerowych (b. fajne wzdłuż Wisły ), baseny oraz dużo miejsc zabytkowych (np. zamek krzyżacki w Świeciu oraz “starą farę” gdzie kręcono ujęcia do filmu “Czterej pancerni i pies”, a 20 km dalej znajduje się maleńkie ale urokliwe miasteczko zakochanych- Chełmno z relikwaiami św, Walentego ).

Co jeszcze? Najlepiej do nas zadzwonić. Wszystko opowiemy i wytłumaczymy.

Serdecznie zapraszamy”