Kujawsko-Pomorskie Rodzinne Rajdy Rowerowe „Ku Niepodległej”

212

Szczegóły wydarzenia


Kujawsko-Pomorskie Rodzinne Rajdy Rowerowe „Ku Niepodległej”
z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

Trzeci rajd z cyklu odbędzie się w GRUDZIĄDZU już w najbliższą sobotę 29 września o 11.00. Start z plaży MORiW nad Jeiorem Rudnickim
Poniżej link zapisowy do rajdu:
https://zapisy.sts-timing.pl/384/grudziadz/

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Kolejny przejazd odbędzie się w sobotę 29 września w Grudziądzu
– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.
Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.
Pierwszych 400 zarejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.
Opis trasy rajdu grudziądzkiego:
Start i Meta: Plaża Miejska MORiW nad Jeziorem Rudnickim
Trasa biegnie przez Las Rudnicki, osiedle Mniszek, Biały Bór, Wałdowo Szlacheckie, Sarnowo. W Sarnowie znajduje się kościół do którego uczęszczał mieszkający w Gorzuchowie gen. Józef Haller. ( postój) dalej polną drogą jedziemy do Góry Św. Jana, gdzie Haller ufundował grotę z figurką Matki Bożej. Robimy pętlę i wracamy na Plażę Miejską.
Wracamy na plażę MORiW
Trasę obrazuje mapka : https://www.gpsies.com/map.do?fileId=kqnupwgbcqbanujf
Terminy kolejnych rajdów:
• 6 października – w Bydgoszczy,
• 13 października –w Toruniu.
Gorąco zachęcamy do udziału w tej imprezie!