Kąpieliska w sezonie letnim 2024 – lista kąpielisk w regionie

335

Wakacje to czas wypoczynku dla młodszych i starszych, również nad naszymi wodami. W tym sezonie gminy wyznaczyły ponad 700 kąpielisk w całej Polsce, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Wody Polskie. Zachęcamy miłośników pływania w plenerze do zapoznania się z listą kąpielisk w naszym regionie! Nad wodą wypoczywajmy z rozwagą i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania.

Kąpieliska wyznaczają gminy, a Wody Polskie są jedną z kilku instytucji, które wyrażają opinię w sprawie ich utworzenia. Pozytywnie zaopiniowane kąpieliska mogą funkcjonować w sezonie letnim, czyli od 1 czerwca do 30 września, jednak terminy funkcjonowania poszczególnych kąpielisk mogą się różnić. Wyznaczone strefy do pływania, nadzór ratownika wodnego oraz kontrola jakości wody sprawiają, że kąpieliska są miejscami, w których całe rodziny bez obaw mogą odpoczywać i korzystać z rekreacji wodnej.

Informacje na temat kąpielisk i roli Wód Polskich w ich wyznaczaniu można znaleźć również na stronie: https://www.gov.pl/wody-polskie/rola-wod-polskich-w-wyznaczaniu-kapielisk-w-gminach

Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą!

Wypoczywasz nad rzeką, jeziorem albo nad morzem? Dbaj o swoje bezpieczeństwo, zachowaj zdrowy rozsądek i przestrzegaj obowiązujących przepisów prawa! Chcesz dowiedzieć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Przeczytaj poradnik Bezpieczeństwo nad wodą! Dowiesz się z niego:

* Co zabrać ze sobą nad wodę?
* Gdzie można się kąpać?
* Kiedy można wejść do wody?
* Jak zachowywać się na kąpielisku?
* Jak czytać oznaczenia kąpielisk?
* Jak bezpiecznie się opalać?
* Jakiego zachowania wystrzegać się nad wodą?
* Jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływackiego?
* Jak zachować się w razie wypadku na wodzie?
* Jak udzielać pierwszej pomocy?
* Jak dbać o środowisko na wakacjach nad wodą?

Załączniki