Agroturystyka „Rumak”

15201

Branica 23 A, 86-122 Bukowiec,
Marcin Gerke tel. kom. 504 224 261
kom. 690 939 279, tel. 52 331 79 50
www.rumak.pl, marcingerke@o2.pl

Oferta obiektu:

“Nasze gospodarstwo agroturystyczne wraz ze stadniną koni powstało w 1993 r.

Na początku prowadziliśmy wakacyjne szkoły jazdy konnej na wybrzeżu w miejscowościach turystycznych: Ustronie Morskie, Mielno, Sarbinowo, Jastrzębia Góra.

Po sześciu latach ciężkiej pracy spełniło się nasze marzenie o własnym ośrodku. Od rodziców dostaliśmy przepięknie położoną działkę nad jeziorem w Branicy i tam ze zgromadzonych środków oraz z pomocą kredytu bankowego postawiliśmy nasz dom z przeznaczeniem na agroturystykę, dużą stajnię na 25 koni i od 1999 r rozpoczęliśmy organizację wypoczynku we własnym ośrodku.

Od początku nasza oferta była i jest nadal skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, która pragnie nauczyć się jeździć konno, poznać i zgłębić swoją wiedzę z zakresu kontaktu z końmi, hodowli lub też dla bardziej ambitnych jazda sportowa ,udział w zawodach hippicznych. Na prowadzone przez nas obozy jeździeckie od samego początku przyjeżdżało bardzo dużo rozkochanej w koniach młodzieży.

Z biegiem czasu poszerzyliśmy naszą ofertę o mniejsze konie i zaczęły przyjeżdżać do Branicy również najmłodsze dzieci. Najbardziej jesteśmy dumni z siebie kiedy uczestnicy naszych obozów wracają w kolejnych latach na następne turnusy gdyż świadczy to o tym że dobrze wykonaliśmy swoją pracę i że młodym koniarzom naprawdę się u nas podoba.

Konie i jeździectwo są naszą wielką pasją i uważamy że bez tej pasji nie da się prowadzić takiej działalności dobrze. Przez 23 lata zawodowej pracy z końmi i młodzieżą nauczyliśmy się również bardzo wiele i to doświadczenie pozwala nam prowadzić obozy konne na myślimy wysokim poziomie.

W naszym gospodarstwie prowadzimy również małą hodowlę koni sportowych. Wyhodowaliśmy już kilka naprawdę fajnych koni, które startują z sukcesami w zawodach konnych na terenie Polski jak i za granicą. Niewątpliwą zaletą naszej stadniny jest na pewno położenie z dala od ruchliwych ulic na skraju lasu, 50 metrów od brzegu urokliwego jeziora Branickiego.

Walory naszego gospodarstwa doceniono w prowadzonym przez polskie radio konkursie pod tytułem „Zielone Lato” honorując nas zaszczytnym pierwszym miejscem w woj. Kuj-Pom. Braliśmy też udział w tym konkursie na szczeblu ogólnopolskim reprezentując nasze województwo i zdobyliśmy tam wysokie 3 miejsce oraz nagrodę ministra gospodarki.

Tak więc decydując się Państwo na wysłanie Waszych pociech na wakacyjną przygodę w końskim świecie w Branicy będziecie Państwo mieli zapewnioną wysoką jakość naszych usług, fachową naukę jazdy konnej dostosowaną do możliwości i poziomu uczestnika, profesjonalną opiekę wychowawczą, miłą atmosferę prowadzonych zajęć, przepyszną domową kuchnię ( kopytka Pani Danusi biją rekordy i wywołują euforie obozowiczów! )

Zapraszamy więc wszystkich miłośników koni i jeździectwa na obozy konne do naszego gospodarstwa, również tych którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z jeździectwem a marzą aby wsiąść na konia i poczuć wiatr we włosach.

Właścicielka gospodarstwa ,dodatkowo pracuje jako instruktor fitness, gdyż sport jest jej wielką pasją. Pięknie śpiewa, nagrała nawet kilka teledysków dla lokalnej telewizji. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, jest przez nie bardzo lubiana.

Właściciel gospodarstwa, instruktor jeździectwa, zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa, układaniem koni, hodowlą, szef i organizator obozów konnych. Jeździectwa uczył się m.in. u naszego olimpijczyka, mistrza Polski, Andrzeja Orłosia. Poza końmi jego wielką pasją jest muzyka, ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu i saksofonu. Wraz z żoną Beatą wychowuje dwie córeczki Natalię i Martynkę.”